ManşetSiyaset&Gündem

3 Bin 200 Gardiyan Alınacak, İşte Şartlar!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ( CTE ) yaptığı duyuru ile 3 bin 222 kişilik kadro ile İnfaz Koruma Memuru ( Gardiyan ) alımı yapacağını açıkladı. Adaylar, değerlendirme aşamasına KPSS puanlarına göre alınacak. Değerlendirme aşamasında, güvenlik soruşturması, sağlık, boy, askerlik ve kilo gibi şartlarda bazı kariterler aranacak.

Değerlendirmeye alım ilanı sayısının 10 katının çağrılacağı belirtilirken, çağrılan adaylarda aranan şartlar şu şekilde sıralandı:

Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, bakanlığın internet sitesinden indirilecek olan başvuru formunu dolurupöğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır.

İKM Askerilik Şartı Nedir?

Askerliğini yapmış veya henüz askerlik çağına gelmemiş olmak gerekiyor. Ayrıca muvazzaf olarak askerliğini yapanlar, erteletenler veya yedek olanlar da başvurabileceklerdi.

İKM Yaş Şartı

İlanın yayımlanmasından sonra son başvuru tarihi itibarıyla ile 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 1 Ocak 2017 yılı itibarı ile 30 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. Yani 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecek. İlan 2018 yılında yayımlanırsa yıl şartı daha ileri olacaktır. Fakat 2018’den önce yayımlanmasını bekliyoruz.

Share:

Leave a reply