ManşetSpor

Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı Gaziantep’te

Avrupa‘da  büyük ses getiren bir şampiyonluğa imza atan Ampute Milli Takımı kafilesi Gaziantep‘e geldi. Takımın oyuncuları Gaziantep Havalimanı‘nda  Şahinbey Belediye Başkanı ve kulüp onursal başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 6 oyuncusunun yer aldığı 14 kişilik milli takım kafilesi Gaziantep’e vardı. Vatandaşların yoğun sevgisi ve misafirperver karşılamasıyla başlayan ziyaret, fotoğraf çekmek isteyen öte yandan imza almaya çalışan kişilerin yoğun çabasını yansıtan manzaralarla devam etti.

Şahinbey Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,Türkiye’nin gururu Ampute Milli Takımı’na 6 sporcu ile bir kaleci antrenörü vererek, kemik kadroyu oluşturduklarını belirtti.

Sporcuların başarılarıyla Avrupa’da büyük ses getiren önemli bir işe imza attıklarını ve kendilerini gururlandırdıklarını belirten Tahmazoğlu, “Biz de onlara güzel bir karşılama yaptık. Şehir turunun ardından ödül törenine geçeceğiz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

30’AR CUMHURİYET ALTINI HEDİYE EDİLDİ

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı Avrupa Kupası ile beraber, Gaziantep’e geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği takıma Şahinbey Belediyesi tarafından 30’ar adet Cumhuriyet altını hediye edildi.

Avrupa Kupası Final karşılaşmasında İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek Avrupa Kupasını kazanan Ampute Milli Takımı özel uçakla Gaziantep’e geldi. Havalimanında vatandaş topluluğunun karşıladığı milli takım oyuncuları ve antrenörler üstü açık otobüsle şehir turu yaptı. Taksici esnafının da araçlarıyla katıldığı yaklaşık 500 araçlık konvoy kent merkezinde tur attı. Elmacı Pazarında toplanan vatandaşlar otobüsün önünü keserek çalgıcıların çaldığı müzik eşliğinde oynadı. Milli takım oyuncuları ise otobüsten kendilerine sevinç gösterisi yapan vatandaşlara karanfil attı.

Şehir turunun ardından Şahinbey Belediyesi’ne gelen milli takım için tören düzenlendi. Avrupa Kupası maçlarından kesitlerin yer aldığı  tanıtım filminin izlendiği törende Konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ampute Milli Takımı’nın gösterdiği başarının herkese örnek olması gerektiğini ifade ederek; “Ampute Milli takımımız futbolun ayakla değil yürekle oynandığını göstermiş oldu. Bu başarı herkesin harcı değil ve başarı tesadüf de değil. Çalışınca nelerin olacağını görmüş olduk. Bu başarı, kıyaslama yapmak istemiyorum ama diğer branşlarda ki milli takımlara da örnek olmalıdır. Bu takımda Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden 6 oyuncu ve 1 kaleci antrenörü yer alıyor. Hem kendi oyuncularımızı hem diğer milli takım oyuncularımızı cani yürekten kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Şahinbey Belediyesi Meclisi tarafından alınan kararla  oyunculara ve antrenörlere 30’ar adet Cumhuriyet altını hediye edildi.

 

Share:

Leave a reply