Gaziantep

Gaziantep Dahil 19 Kentte FETÖ’nün ‘Hususi’lerine Operasyon

Aralarında Gaziantep‘in de bulunduğu 19 ilde FETÖ‘ye gerçekleştirilen operasyonlarda örgütün emniyet ve TSK‘daki mensuplarından sorumlu 23 zanlı yakalandı. Şüphelilerin örgüte öğrencilik dönemlerinde girdikleri ve özel önemle yetiştirilen ve örgüt hiyerarşisinde “hususi” olarak anılan seviyeye ulaşmış kişiler olduğu vurgulandı.

Edinilen bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel  Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) eylem ve faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik yürütülen operasyonlarda Türk Silahlı  Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet teşkilatı içerisindeki mensuplarından sorumlu 51  şüpheli hakkında yakalama verildi.

MADDİ DURUMU KÖTÜ OLANLAR HEDEF ALINIYOR

Yürütülen operasyonlar kapsamında 19 ilde tam 23 zanlı yakayı ele verdi.  Örgüt hiyerarşisinde “hususi” olarak anılan sözde sivil imamların  özellikle maddi durumu iyi olmayan ortaokul çağındaki çocukları hedef aldıkları,  bunları küçük yaştan itibaren örgütün amaçları doğrultusunda yetiştirdikleri ve  TSK, emniyet teşkilatı sınavlarına hazırladıkları bildirildi.

Share:

Leave a reply