Gaziantep

Şarkkaya Mahallesi’ne Sosyal Tesis

Gaziantep‘te merkez ilçe Şehitkamil Belediyesi, geçtiğimiz aylarda Yeni Şarkkaya Mahallesi’nde yapımına başladığı sosyal tesisi bitirme aşamasına geldi. Kısa sürede tamamlanması hedeflenen Yeni Şarkkaya Sosyal Tesisi, önümüzdeki günlerde mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Kırsal alandaki mahallelere önemli yatırımları peş peşe yapan Şehitkamil Belediyesi, son olarak Yeni Şarkkaya Mahallesi’nde sosyal tesis yatırımı gerçekleştirdi. İlçe genelindeki tüm mahallelere sosyal tesis yapımı konusunda söz veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sözünün gereği olarak geçtiğimiz aylarda Yeni Şarkkaya Mahallesi’nde sosyal tesis yapımını başlattı. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde ilerleyen sosyal tesis, bitme aşamasına geldi. Kısa sürede tamamlanması hedeflenen sosyal tesis, mahalleli tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yeni Şarkkaya Mahalle Muhtarı Şeref Parlak, sosyal tesise ihtiyaç duyduklarını ve belediyenin de bu konudaki eksikliği giderdiğini belirterek, “Mahallemizin sosyal tesise ihtiyacı vardı. Çünkü mahallemizde herhangi bir ailemizin taziyesi olduğu zaman yer konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Belediyemiz, çadır gönderiyordu fakat kış aylarında soğuk oluyordu. Artık vatandaşlarımız bir taziyesi olduğu zaman misafirlerini bu sosyal tesiste ağırlayacak” dedi.

Share:

Leave a reply